Megtartották a reformációi gálaestet

2016. október 17., címkék: trócsányi lászló, reformátusok lapja, Reformációi Gála, tóth-máté miklós, reformációi gála

Az állam és az egyház kapcsolatrendszere ősrégi, és a kezdetektől konfliktusokkal teli – mondta Trócsányi László igazságügyi miniszter Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban megtartott reformációi gálaesten október 16-án. Az eseményen átadták a Protestáns Újságírók Szövetsége Rát Mátyás-díját is.

Megtartották a reformációi gálaestet

A reformáció a jövőbe vezető úton szólít meg

2015. október 19., címkék: reformáció hónapja, Reformációi Gála, Reformáció hónapja, PRUSZ, prúsz, reformációi gála, varga mihály

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter tartott előadást Luther és Kálvin gazdaságról vallott elveiről és azok hatástörténetéről az idei reformációi gálaesten. Az Október a reformáció hónapja rendezvénysorozat ünnepi eseményén Pósa Zoltán vehette át a Protestáns Újságírók Szövetségének Rát Mátyás-díját.

A reformáció a jövőbe vezető úton szólít meg

Nyitottság és határozottság

2014. október 20., címkék: reformáció, uránia, Reformációi Gála, reformációi gála

Az egyházaknak a határtalan krisztusi szeretetből fakadó nyitottságra, ugyanakkor szelíd határozottságra van szükségük a 21. században a hiteles szolgálathoz – hangsúlyozta Steinbach József püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) elnöke október 19-én az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartott reformációi gálaesten.

Nyitottság és határozottság

Túlmutatni önmagunkon

2013. október 21., címkék: steinbach józsef, reformáció hónapja, Reformációi Gála, ökumenikus tanács (meöt), Reformáció hónapja, reformáció hónapja 2013, reformációi emlékbizottság, reformációi gála, balog zoltán

Reformációi emlékbizottságot hív életre a magyar országgyűlés a magyarországi és Kárpát-medencei protestáns egyházak vezetői, valamint a német, a holland és a svájci nagykövet meghívásával az idén október 31. és 2017. december 31. közötti időre – jelentette be Balog Zoltán az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartott huszadik, jubileumi reformációi gálán október 20-án Budapesten.

Túlmutatni önmagunkon

Hit nélkül nincs boldog társadalom

2012. október 22., címkék: reformáció hónapja, Reformáció hónapja, reformációi gála, protestáns újságírók szövetsége (prúsz)

Tudásalapú társadalom helyett hit- és tudásalapú társadalomra van szükség ahhoz, hogy úrrá tudjunk lenni a problémáinkon – hangsúlyozta Réthelyi Miklós, korábbi nemzeti erőforrás miniszter az Uránia Nemzeti Filmszínházban október 21-én megtartott reformációi gálaesten.